71eh53zael._sl1356-1000x400-1-500x400
Dokonalý pocit prírody u vás doma
Steny z prírodných drevených materiálov
Drevené steny poskytujú priamy zážitok prírody podobne ako aj steny z machu. Realizujeme biofilný dizajn vo vnútorných priestoroch s použitím iba prírodných materiálov a prvkov do zabudovaného prostredia.

Ponúkame niekoľko druhov drevených interiérových stien.

Brezová kôra
Brezová kôra je upevnená na viacnásobnej podkladovej vrstve. Podklad kôry je šetrne odstránený a vrch je pripevnený na panely o rozmeroch 480 x 480 mm a hrúbke 10 – 20 mm. Upevňovaním takýchto panelov sa dokážu vytvárať veľmi príjemne a luxusne pôsobiace obklady stien.
breza
korkova-stena-500x571
Korkové steny
Mladá kôra z korku je upevnená na podklad ktorý je rovnako vyhotovený z korku. Prírodná kôra korku má tvrdý kontrastný povrch na ktorom vietor a počasie zanechali svoje stopy. Prírodné farby medzi tmavšou a bledohnedou. Využívame kôru z korku na pokrytie stien alebo iných plôch v interiéry. Vytvára sa tým v interiéry príjemná klíma a má rovnako dobré izolačné vlastnosti. Štandardné rozmery 900 x 600 mm , hrúbka 25 – 30 mm.
Stena z kôry topoľa
Topoľ je schopný rásť až do výšky 30-45m a má tvrdú ochrannú kôru až do hrúbky štyroch centimetrov ( premium products). Menšie stromy majú nižšiu štruktúru kôry do hrúbky 2cm ( standard products ). Po spracovaní je kôra použitá v celku bez pridania podporných elementov a tým pádom je využiteľná pre interiér aj exteriér. Každý panel je unikátny a steny vytvorené pomocou takýchto panelov sú skutočne luxusným doplnkom a obkladom stien pre súkromné či verejné priestory. Jednotlivý kus môže byť vysoký až 4,2 m.
topol
smrek-500x571
Steny z smrekovej kôry
Smreková kôra je po zbere upevnená na preglejku. Vďaka jej vysoko odolnej vlastnosti je Smreková kôra principiálne vetru a počasiu odolná, preto sa často používa aj ako strešné šindle. Kôra z Európskych smrekov je veľmi populárna v špeciálnych interiérových dizajnoch. Vrchných 10 mm hrúbky má zemito červeno hnedú farbu a obsahuje hlboké ryhovanie. Jemne odstránená zo stromu a upevnená na preglejku zaujme svojím unikátnym vzhľadom. V tejto podobe dá miestnosti priamo prírodný a čistý dizajn. Štandardný formát 1200 x 2500 mm.