71eh53zael._sl1356-1000x400

DREVENÉ STENY

Drevené steny poskytujú priamy zážitok prírody podobne ako aj steny z machu. Realizujeme biofilný dizajn vo vnútorných priestoroch s použitím iba prírodných materiálov a prvkov do zabudovaného prostredia.

Ponúkame niekoľko druhov drevených interiérových stien.

Zobraziť galériu

breza

Brezová kôra

Brezová kôra je upevnená na viacnásobnej podkladovej vrstve. Podklad kôry je šetrne odstránený a vrch je pripevnený na panely o rozmeroch 480x480mm a hrúbke 10-20mm. Upevňovaním takýchto panelov sa dokážu vytvárať veľmi príjemne a luxusne pôsobiace obklady stien.

korkova-stena

Korkové steny

Mladá kôra z korku je upevnená na podklad ktorý je rovnako vyhotovený z korku. Prírodná kôra korku má tvrdý kontrastný povrch na ktorom vietor a počasie zanechali svoje stopy. Prírodné farby medzi tmavšou a bledohnedou. Využívame kôru z korku na pokrytie stien alebo iných plôch v interiéry. Vytvára sa tým v interiéry príjemná klíma a má rovnako dobré izolačné vlastnosti. Štandardné rozmery 900x600mm , hrúbka 25-30mm.

topol

Stena z kôry topoľa

Topoľ je schopný rásť až do výšky 30-45m a má tvrdú ochrannú kôru až do hrúbky štyroch centimetrov /premium products/ . Menšie stromy majú nižšiu štruktúru kôry do hrúbky 2cm /standard products/. Po spracovaní je kôra použitá v celku bez pridania podporných elementov a tým pádom je využiteľná pre interiér aj exteriér. Každý panel je unikátny a steny vytvorené pomocou takýchto panelov sú skutočne luxusným doplnkom a obkladom stien pre súkromné či verejné priestory. Jednotlivý kus môže byť vysoký až 4,2m.

smrek

Steny z smrekovej kôry

Smreková kôra je po zbere upevnená na preglejku. Vďaka jej vysoko odolnej vlastnosti je Smreková kôra principiálne vetru a počasiu odolná, preto sa často používa aj ako strešné šindle. Kôra z Európskych smrekov je veľmi populárna v špeciálnych interiérových dizajnoch. Vrchných 10mm hrúbky má zemito červeno hnedú farbu a obsahuje hlboké ryhovanie. Jemne odstránená zo stromu a upevnená na preglejku zaujme svojím unikátnym vzhľadom. V tejto podobe dá miestnosti priamo prírodný a čistý dizajn. Štandardný formát 1200x2500mm.nie)

forest

Výrobky lesného hospodárstva

Naša kolekcia obsahuje unikátne produkty lesného hospodárstva z rôznych častí sveta.
Obsahuje kôru stromov (z brezy, topoľa, duba), krovie, konáre stromov.